Individuálna forma SN
Svet novorodenca - kurz
Podpora - pomoc pri dojčení
Laktačná poradkyňa
Máj 2019-20 Sp. Nová Ves
Piknik s pôr.asistentkou
Individuálna forma HPR
Harmonický pôrod - kurz
Pre tehuľky a dieťa
Potreby...čo do pôrodnice
Online, individ.kurz
Všetko o pôrode
Každý utorok, Spišská Nová Ves
Cvičenie pre tehotné
Kontrola, ošetrenie, poradenstvo
Starostlivosť po pôrode
Každý utorok - PFP Sp.Nová Ves
Predpôrodná príprava
Individuálna konzultácia
Tehotenská poradňa

Každý utorok, Spišská Nová Ves

Cvičenie pre tehotné

Tehotenské cvičenie s fitloptou

M I L É  T E H U Ľ K Y

Pozývame vás na tehotenské cvičenie. Ide o certifikovanú pracovnú činnosť psychofyzickej prípravy (PFP), ktorú vykonávam 14-ty rok. Snažíme sa plniť vaše očakávania, zaujať, aby sa každá z vás cítila príjemne a odchádzala obohatená o celkové osvieženie tela a mysle, s presvedčením užitočne stráveného času pre seba a svoje vnímavé dieťatko.

Život = Pohyb a Tehotenstvo nie je choroba smiley

 
KEDY: každý utorok
 
KDE  Štúdio Luneta, Strojnícka 2, Spišská Nová Ves, sídl. Západ (ulica za budovou MŠ), MHD č.8, č.4
 
Tehotenská gymnastika je, okrem teoretickej časti, súčasťou psychofyzickej prípravy na pôrod.

Kolekcia jednoduchých cvikov so špecifickým účinkom prispieva k nadobudnutiu a udržiavaniu fyzickej kondície, napomáha lepšie prekonávať fyziologické telesné a psychické zmeny aj prípadnú miernu záťaž súvisiacu s graviditou. Veľkú popularitu u budúcich mamičiek si získali aj špecialné cvičenia na fitlopte. Tehotné sa naučia cielene aktívne disciplinovane relaxovať, uvolniť sa, správne dýchať a postupne pripravovať celé telo a myseľ k pôrodu.

Kvalita a očakávaný pozitívny dopad každého cvičenia pre tehotné je určite podmienený aj zdravotníckou odbornosťou a skúsenosťami pôrodnej asistentky, ktorá tehotenskú gymnastiku vedie.

ČO JE PRÍNOSOM CVIČENIA

  1. naučíte sa, ako s fitloptou cvičiť a cielene aktívne navodiť vnútorný pokoj a celkové uvoľnenie
  2. zacvičíte si cviky v koordinácii s dýchaním, vhodné v tehotenstve (strečing, tonizačno-relaxačné cvičenia všetkých svalových skupín na celom tele, správne držanie tela, cievna gymnastika, cviky na prípravu panvy, svalstva panvového dna a pôrodných ciest k pôrodu a taktiež brušné dýchanie, hrudníkové, relaxačné
  3. dozviete sa, ktoré cviky sú ako prospešné 
  4. získate skúsenosti, na základe ktorých budete schopné cvičiť aj samostatne 
  5. postupne nadobudnete pocit vnútornej harmónie, pozitívne naladenie, zvýšenie radosti z očakávania a dôvery v seba a dieťatko
Dôležité:
Na cvičenie je vhodné si prezliecť cvičebný úbor z ľahkého a savého materiálu, hrubšie ponožky (cvičí sa naboso). Doneste si nápoj a na prvé stretnutie tehotenský preukaz k nahliadnutiu. Samozrejme nezabúdame na pozitívne naladenie.smiley
Cieľovou skupinou tehotenskej gymnastiky sú tehotné s fyziologickou graviditou. Pre budúce mamičky s rizikovým priebehom tehotenstva, ponúkame možnosť účasti na teoretickej časti PFP. Zaujímavé info a články v súvislosti s tehotenstvom a pôrodom nájdete na našej facebook stránke Pôrodná asistenciaIPASK.
Taktiež je možnosť si zaobstarať aj rôzne užitočné veci a potreby počas tehotenstva a k pôrodu pre vás a bábätko TU
Poplatok: Tehotenské cvičenie 1hod./6€ ; kompletná PFP (cvičenie a teoretická časť) - 2hod./8€.
 
Info a prihláška:
Prosíme, aby sa každá tehotná na prvé tehucvičenie VOPRED telefonicky prihlásila na mob. 0907 025 298, ktoré je nutné z kapacitných dôvodov a z dôvodu možnej zmeny termínu tehot. gymnastiky. Je možnosť sa prihlásiť aj prostredníctvom formulára umiestneného pod textom. Následne vás spätne písomne upozorníme na prijatie a akceptovanie vašej prihlášky. V prípade, že potvrdzujúci mail neobdržíte max. do 3 dní, prihláste sa opakovane, telefonicky. 
Teším sa na vás, komunitná pôrodná asistentka s licenciou (od 2006) so špecializáciou (2002) a  certifikátom PFP na pôrod (od r.2004), odborná prax na gyn.-pôrodníckych.odd, v ambulantnej zložke a v prirodzenom prostredí klientiek (návštevná starostlivosť v domácom prostredí)
 
 
Registračný formulár
KURZ:
Vaše celé meno:
Vaša adresa:
Váš e-mail
Telefonický
kontakt:
Termín pôrodu
/vek dieťaťa:
Poznámky:

print Formát pre tlač